صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
اقتصادی
اجتماعی
کشاورزی
محله خبر
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

تعاونی های تولیدی، محور اقدامات بخش تعاون هستند

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعاونی های تولیدی را محور اقدامات بخش تعاون دانست و گفت: مشارکت مردمی لازمه توسعه کمی و بخش تعاون است.


به گزارش جهانی پرس از مرکز روابط عمومی و اموربین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،«حامد ویس کرمی» در بازدید از شهرک صنعتی شمس آباد و واحد های تولیدی تعاونی سازه فولاد هرمس،تولید را هویت و مبنای تحول و تعالی اقتصادهای رو به تعالی و توسعه ای برشمرد و گفت: شناسایی ظرفیت های تولیدی بخش تعاون با رویکرد ایجاد تحول در چرخه اقتصاد تعاونی یک ضرورت و در دستور کار معاونت امور تعاون است.
وی ضمن تبریک روز و هفته کارگر به جامعه کارگری که همواره در خط مقدم عرصه تولید به رغم مشکلات حضور دارند، اظهار داشت: حضور بی ادعا و پرتلاش جامعه کارگری ناشی از روحیه همگرایی، همبستگی، اهتمام و اتحاد جمعی در به نتیجه رساندن هدفی واحد همواره مورد توجه ارکان مختلف مدیریت کشور و ستودنی و قابل ستایش است.
وی با اشاره به اینکه گذر از چالش ها و مشکلات دامن گیر بخش تعاون، مستلزم همکاری دو جانبه بدنه دولتی و غیردولتی بخش تعاون است، افزود: حیات رو به توسعه تعاونی هایی نظیر تعاونی سازه فولاد هرمس به عنوان یکی از تعاونی های پیش رو در صنعت آهن و فولاد و دارای ظرفیت های لازم برای ورود مؤثر به بازارهای بین المللی نقش افرین، تأثیرگذار و همراه با مشارکت های مردم در فعالیت های اقتصادی مد نظر و مورد تأکید مقام معظم رهبری است.
وی بازشناسی، احیاء، بازآفرینی ظرفیت ها و قابلیت های تعاونی ها با اتکاء به تمهیدات و سیاست های حمایتی، تشویقی و ترغیبی  و مورد تأکید در قانون تعاون با اولویت تعاونی های تولیدی و صادراتی را مهم ترین رئوس و وظایف در دستورکار معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر شمرد.
ویس کرمی تصریح کرد: تکمیل زنجیره تعاون و نیز طراحی  زنجیره ارزش در تعاون موضوع در دستور کار دفاتر ستادی و مدیران این بخش هاست که در صورت تحقق، ظرفیت بالقوه ای را در به نتیجه رساندن برنامه های توسعه ای بخش تعاون، در اختیار ما قرار خواهد داد.
معاون امور تعاون گفت: در سال جهش تولید با مشارکت مردم، برنامه ریزی برای تقویت و توانمندسازی اتحادیه ها و تعاونی های تولیدی در رأس امور و برنامه ها و مأموریت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است چرا که با به حرکت در آمدن چرخ های تولید، گذر از سد تحریم های خارجی تا ایجاد تکاپو و تحول در نظام و ساختار اقتصاد تعاونی و حتی ملی کار چندان دشوار و محالی نیست.
وی بر مشارکت،حضور متولیان و مدیران شاغل در حوزه تولید به منظور تجزیه و تحلیل شرایط موجود، ارزیابی کمی و کیفی ظرفیت ها و قابلیت های راکد و فعال، برنامه ریزی جهت بازآفرینی، احیاء و تقویت ساز وکارها و ابزارهای حرکتی تا تحقق اهداف تاکید کرد.
 معاون امورتعاون وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی گفت: حضور رقابتی در عرصه های مختلف موضوعی است که دولت و بخش غیردولتی اعم از تعاونی و غیرتعاونی توأمان و دوشادوش با هم باید در آن ایفای نقش کرده و تبادل اطلاعات و مشارکت داشته باشند.
ویس کرمی بر طراحی و فعال سازی سامانه جامع و کاربردی مدیریت کسب و کار با هدف ارزیابی آنی و در لحظه عملکرد، آمار و اطلاعات، ظرفیت ها، قابلیت ها و حتی دریافت اطلاعات محصولات و خدمات شرکت های تعاونی به لحاظ کیفی و کمی تا تکمیل زنجیره ارزش تعاون برای حضور و ورود رقابتی در بازارهای اقتصاد داخلی و خارجی تاکید کرد.
وی ادامه داد: هرگونه برنامه ریزی و مدیریت امور توأم با نظارت های عالی و جزئی در بخش تعاون مستلزم دسترسی به آمار، اطلاعات و اشراف کامل بر شاخص ها و وضعیت تعاونی هاست.
 
 
معاون امورتعاون، ساختار تعاونی را مطلوب ترین شکل عملیاتی کردن پروژه های احداث واحدهای مسکونی، محیطی فرهنگی – ورزشی و مراکز آموزشی دانست و تصریح کرد: در این خصوص دو شیوه عملکردی می تواند  در دستورکار قرار گیرد. ‌
در این بازدید معاون امور تعاون ضمن آشنایی با قابلیت ها، ظرفیت ها و توانمندی های خاص این تعاونی در ایجاد، راه اندازی و تولید فنر خودروهای سنگین، شمش، میلگرد، ورق، تسمه و بلبرینگ درجریان مهم ترین چالش ها، مسائل و مشکلات مطرح شده تولیدکنندگان قرار گرفت.
ویس کرمی در حاشیه این بازدید با حضور در جمع کارگران و نیروهای شاغل در خط تولید سازه فولاد هرمس و به منظور تجلیل از جامعه کارگری، به مناسبت همزمانی این بازدید با هفته کارگر از کارگران تجلیل و از تلاش های بی ادعا و مادام ایشان در حوزه تولید به رقم مشکلات عدیده تقدیر کرد.

شناسنامه


کدخبر: ۲۲۷۹۶۹
تاریخ: ۱۴۰۳/۲/۹     ساعت: ۱۵ : ۰
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اجتماعی       زیرسرویس: اجتماعی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
  • ۱۴۰۳ جمعه ۲۵ خرداد
  • ٧ ذو الحجه ١٤٤٥
  • Jun 14 2024